user_mobilelogo

 

Zlepšujúce sa finančné podmienky v TJ Dynamo Dízke Tatry, starostlivosť o ŠŠD, i nadšenie funkcionárov okolitých jednôt podporilo vznik rozmach športovej lyžiarskej základne v Lipt. Mikuláši a Lipt. Hrádku.

Myšlienka nosnej TJ sa začala realizovať a najlepší zjazdári Liptova sa sústredili do LO TJ DNT a tak TJ reprezentovali: Ján Droppa zo Svätého Kríža, Milan Medla, Paľo Šúlek zo Závažnej Poruby, Maroš Král a Jozef Nahálka z Iľanova, Vlado Zajden z Boce, Jaroslav Nahálka z Demänovej (majster ČSR) a samozrejme domáci odchovanci: Mirka Cuninková (majster ČSR), bratia Antolovci. Dobrovoľnými trénermi boli Ing. Jaroslav Holý, prof. Igor Benko a prof. Vladimír Kresák.

Výbor OL viedol Ján Diačik, členmi boli: Dr. Vlado Tarnócy, Peter Tomčík, Igor Benko, Ľ. Hrnčiar. Ku koncu rokov šesťdesiatych sa už v TJ Jasná sústredila silná a úspešná skupina zjazdárov ku ktorým pribudli: Darina Matošová, Zuzana Benková, Anna Droppová, Peter Ftorek, Braňo Tarnócy, Marika Šebestová, Jozef Mikuláš, Milan Šlachta.

Profesionálnym trénerom 1964 – 1971 bol Ladislav Zacharides.

Preteky sa organizovali v Demänovskej doline (Záhradky, Slalomák, Priehyba, Spravodlivá, Otupné). Na preteky pretekári cestovali vlakom, autobusom, vlastnými alebo prenajatými autami. Víťazili na pretekoch „O banícky kahanec“ – (Mlynky), „Cena Krompách“ – (Plejsy), „VCS“ - (Vysoké Tatry). „Cena Západných Tatier“ – (Žiarska dolina), „Goralský klobúk“ – (Roháče), „Jánošíkova valaška“ - (Vrátna), „Cena Šachtičiek“, „VC Nízkych Tatier“ – (Brezno), v ČSSR – (Praděd, Špindlerův Mlýn) a samozrejme„VCDJ“ – Jasná.

 

1 - Mirka Cuninková (majsterka ČSR 1965-1970); 2 - M.Krajčí, M. Weiner, V. Zajden; 3 - Stretnutie bývalých pretekárov Dynama Nízke Tatry