user_mobilelogo

 

A-družstvo žiakov

Družstvo starších a mladších žiakov je družstvom mladých pretekárov, ktorým sa snažíme ponúknuť čo najlepšie tréningové podmienky.

Družstvo v zime trénuje najmä ráno v Janej, alebo v blízkych strediskách (5-krát do týždňa). Okrem zimy mladí športovci jazdia na pravidelné pobyty na ľadovcoch, takže lyžujú celoročne. Družstvo má k dispozícii vlastné auto. Taktiež má zabezpečenú kvalitnú všestrannú kondičnú prípravu po celý rok.

Pripravujú sa na medzinárodné preteky a súťaženie v juniorských kategóriách.

 


 

Predžiaci a žiacke B-družstvo

Mladší a starší predžiaci - (8 - 12 ročné deti) sa postupne začínajú venovať jazde v bránach a sa zúčastňujú sa regionálnych súťaží a neskôr aj pretekov celoslovenských. Taktiež v tomto veku sa deťom venujeme celoročne. V jesennom období sa zúčastňujú výjazdov na ľadoveci Stubai v Rakúsku. Všeobecná príprava je už zameraná aj na rozvoj sily, obratnosti a fyzickej kondície. V Telocvični sú deti rozdelené na mladšie a staršiedružstvo. Dôkladne dbáme na všestranný telesný rozvoj dieťaťa.

Keď prídu deti do žiackeho veku (12-16 rokov) trénujú jednotlivé disciplíny: obrovský slalom, slalom a základy rýchlostných disciplín. Túto vekovú kategóriu máme v klube rozdelenú podľa intenzity, ktorou sa športovci venujú tréningu. B-družstvo je v zime na 3-4 krát na snehu a celoročne sa venujú všeobecnej príprave 3-krát do týždňa. V jesennom období majú možnosť vycestovať na tréningový pobyt do Álp za snehom.


 

Družstvo prípravky

V prípravke máme deti od 5 rokov, které sa učia základom lyžovania. Pod profesionálnym vedením trénerov a pomocníkov z radu našich bývalích pretekárov sa hravou formou učia všestranosti ovládania lyží. Rodičia majú v ponuke dve varianty tréningov:

Len zimný program - trénuje sa cez víkendy v Jasnej v ranných hodinách 

Celoročný program - kde deti dochádzajú na všeobecnú športovú prípravu po celý školský rok. Príprava mimo lyže je zameraná na všestranný pohybový rozvoj dieťaťa. Mladí lyžiari na nej navštevujú tréningy v telocvični 2-krát týždenne, kde sa hravou formou učia základom aletiky, gymnastiky a loptových hier. Tréningy sú obohatené o víkendovú cyklistiku, kolieskové korčule, plávanie.

 


 

O zverencov sa v klube starajá tím kvalifikovaných trénerév a asistentov:

 

Z ľava: Miroslav Petruf (tréiner A-družstva žiakov), Vladimíra Goňová (trénerka predžiakov), Peter Furst (nepretekové družstvo predžiakov), Jana Kňavová (predsedkyňa klubu, prípravka), Tereza Antolová (trénerka ml.prerdžiakov), Elena Antolová (prípravka), Vladimír Antol (hl. tréner), Iveta Derfényová (ml. predžiaci), Marián Hošala (asistent A-družstva), Monika Orvošová (Prípravka), Anton Považský (funkcionár).

 

Tréneri KAL Jasná na metodickom stretnutí na začiatku sezóny na Bielej Púti.