user_mobilelogo

 

A-družstvo žiakov

Družstvo starších a mladších žiakov je družstvom mladých pretekárov, ktorým sa snažíme ponúknuť čo najlepšie tréningové podmienky.

Družstvo v zime trénuje najmä ráno v Janej, alebo v blízkych strediskách (5-krát do týždňa). Okrem zimy mladí športovci jazdia na pravidelné pobyty na ľadovcoch, takže lyžujú celoročne. Družstvo má k dispozícii vlastné auto. Taktiež má zabezpečenú kvalitnú všestrannú kondičnú prípravu po celý rok.

Pripravujú sa na medzinárodné preteky a súťaženie v juniorských kategóriách.

 


 

Predžiaci a žiacke B-družstvo

Mladší a starší predžiaci - (8 - 12 ročné deti) sa postupne začínajú venovať jazde v bránach a sa zúčastňujú sa regionálnych súťaží a neskôr aj pretekov celoslovenských. Taktiež v tomto veku sa deťom venujeme celoročne. V jesennom období sa zúčastňujú výjazdov na ľadoveci Stubai v Rakúsku. Všeobecná príprava je už zameraná aj na rozvoj sily, obratnosti a fyzickej kondície. V Telocvični sú deti rozdelené na mladšie a staršiedružstvo. Dôkladne dbáme na všestranný telesný rozvoj dieťaťa.

Keď prídu deti do žiackeho veku (12-16 rokov) trénujú jednotlivé disciplíny: obrovský slalom, slalom a základy rýchlostných disciplín. Túto vekovú kategóriu máme v klube rozdelenú podľa intenzity, ktorou sa športovci venujú tréningu. B-družstvo je v zime na 3-4 krát na snehu a celoročne sa venujú všeobecnej príprave 3-krát do týždňa. V jesennom období majú možnosť vycestovať na tréningový pobyt do Álp za snehom.


 

Družstvo prípravky

V prípravke máme deti od 5 rokov, které sa učia základom lyžovania. Pod profesionálnym vedením trénerov a pomocníkov z radu našich bývalích pretekárov sa hravou formou učia všestranosti ovládania lyží. Rodičia majú v ponuke dve varianty tréningov:

Len zimný program - trénuje sa cez víkendy v Jasnej v ranných hodinách 

Celoročný program - kde deti dochádzajú na všeobecnú športovú prípravu po celý školský rok. Príprava mimo lyže je zameraná na všestranný pohybový rozvoj dieťaťa. Mladí lyžiari na nej navštevujú tréningy v telocvični 2-krát týždenne, kde sa hravou formou učia základom aletiky, gymnastiky a loptových hier. Tréningy sú obohatené o víkendovú cyklistiku, kolieskové korčule, plávanie.

 


 

O zverencov sa v klube starajá tím kvalifikovaných trénerév a asistentov:

 

Z ľava: Miroslav Petruf (tréiner A-družstva žiakov), Vladimíra Goňová (trénerka predžiakov), Peter Furst (nepretekové družstvo predžiakov), Jana Kňavová ( † bývalá predsedkyňa klubu, prípravka), Tereza Antolová (trénerka ml.prerdžiakov), Elena Antolová (prípravka), Vladimír Antol (hl. tréner), Iveta Derfényová (ml. predžiaci), Marián Hošala (asistent A-družstva), Monika Orvošová (Prípravka), Anton Považský (predseda klubu).

 

Tréneri KAL Jasná na metodickom stretnutí na začiatku sezóny na Bielej Púti.

 
Ohlasy rodičov na túto sezónu:

 

" Ďakujeme všetkým trénerom, ako ste zvládli s deckami celú sezónu. "

 

" Ďakujeme krásne celému klubu a trénerom za krásnu zimu, za organizáciu a magickú atmosféru včerajších pretekov! Ďakujeme za úžasný progres, ktorý ste s našimi malými dokázali, vašu trpezlivosť a hlavne, že ste zvládli výzvu tejto doby a z nevýhody ste dokázali spraviť dokonca výhodu! ĎAKUJEME "

 

" Aj za našu rodinu a deti jedno veľké “ďakujeme! ”
Úprimne, chodíme na nejeden “krúžok” ale najlepší ľudia, najlepší kolektív a najväčia chuť a zábava je jednoznačne v KAL-e!
Deti chodia na tréning radi a k tomu niet viac čo dodať. Včera to bol naozaj skvelý deň, rovnako ako bola skvelá celá zima! "

 

" Všetci tréneri, rovnako ďakujeme za celú sezónu. Ste vzorom pre väčšinu ľudi v tejto krajine. Bojovní športovci ako majú byť, nevzdávajúci sa, pevne idúci za svojim poslaním, krok za krokom cez akékoľvek prekážky. Veľkí ľudia, veľke vzory pre deti. Velký REŠPEKT A VĎAKA VÁM VŠETKÝM."

 

" Perfektne ste to vymysleli. Netreba nič vzdávať, akéloľvek podmienky by boli. Energia života si svoju cestu vždy nájde a prerazí, a to je najcenejšia skúsenosť, ktorú môžeme deťom priniesť. Všetci tréneri ste skvelí. "